Szanowni Państwo,

Stoicie właśnie u progu rodzicielstwa. Pojawienie się Maluszka daje Wam możliwość odkrywania nowego, fascynującego świata. Z pewnością już od jakiegoś czasu zastanawialiście się, jak teraz będzie wyglądało Wasze życie. Zapewne też będziecie poszukiwać nowych sposobów komunikacji z najmłodszym członkiem rodziny.

Skala Oceny Zachowania Noworodka (NBAS) stworzona przez dr Brazeltona wyjaśnia jak rozumieć różnorodne zachowanie dziecka. Pozwala odkryć jego indywidualność i niezwykłą zdolność reagowania na otaczający świat. Pomaga zrozumieć, co dziecko już potrafi, a w których obszarach potrzebuje wsparcia

W czasie około 20-30 minutowego badania Maluch jest zawsze aktywnym partnerem dialogu, komunikuje się z nami poprzez swoje zachowanie. Wraz z Rodzicami obserwujemy kompetencje społeczne dziecka, sposoby uspokajania się, reakcje na różne pojawiające się w jego otoczeniu bodźce. Staramy się zrozumieć dlaczego dziecko płacze, jakiej pomocy od nas oczekuje by odzyskać równowagę, zasnąć lub wrócić do zabawy.

Spotkanie staje się okazją do rozmowy o rodzicielskich wątpliwościach i niepokojach.

Rzetelne informacje zdobyte w trakcie spotkania pomagają Rodzicom odkryć najlepsze metody wspierania swojego dziecka rozwoju.

 

 

 

Bożena Cieślak-Osik

Psycholog pracująca Skalą NBAS

Bożena

Poznaj lepiej swoje dziecko

Gadżetomania

Karolina Isio-Kurpińska

Sen – na drodze ku niezależności

Bożena Cieślak-Osik

O sztuce habituacji

Karolina Isio-Kurpińska

…rodzi się kontakt

Karolina Isio-Kurpińska

"Nie" w języku noworodka

Bożena Cieślak-Osik

Płacz noworodka - co Twoje dziecko próbuje powiedzieć i jak możesz mu pomóc

NBAS

Sen noworodka

NBAS.PL