Karolina Isio Kurpińska

Karolina Isio Kurpińska

Moja przygoda z NBAS rozpoczęła się od pierwszego szkolenia w Polsce w 2006 roku. Nie mam wykształcenia medycznego, ale zajmowałam się wówczas od kilku lat tłumaczeniami w dziedzinie neonatologii i na kurs trafiłam jako tłumaczka. Zafascynowana kompetencjami noworodka i możliwościami, jakie daje Skala, postanowiłam zostać na dłużej. Przetłumaczyłam materiały do badania Skalą, a następnie cały podręcznik. Niedługo później zostałam koordynatorką projektu Skala NBAS w Polsce, kontaktowałam się z brytyjskimi trenerkami, organizowałam kursy i tłumaczyłam je, jeździłam na konferencje, ale przede wszystkim przy każdej okazji badałam niemowlęta i noworodki.

dyplom_karolina

W 2011 roku zdałam egzamin certyfikujący, zaś w 2013 uzyskałam uprawnienia trenerki Skali. Nadal zajmuję się kwestiami administracyjnymi: organizuję kursy i egzaminy, odpowiadam na pytania rodziców i specjalistów; nadal – kiedy tylko mogę – badam noworodki i niemowlęta. Oprócz tego jednak uczestniczę w prowadzeniu szkoleń, przedstawiając Skalę uczestnikom. Po 11 latach nadal jestem nią zafascynowana i mam nadzieję, że udaje mi się podzielić moim zachwytem z innymi!

prywatnie karola

Na co dzień pracuję jako psychoterapeutka – zarówno z rodzicami noworodków, szczególnie mamami potrzebującymi wsparcia, jak i z innymi osobami w trudnych momentach życia. Ponadto prowadzę szkolenia w oświacie i służbie zdrowia. Prywatnie jestem żoną męża, który również zna i uwielbia Skalę NBAS i mamą piątki dzieci. Wiem, jak wiele korzyści przynosi rodzinom umiejętność rozumienia języka noworodka; wiem też, że idee leżące u podstaw Skali – takie jak skupienie na mocnych stronach, zapewnianie wsparcia i budowanie kompetencji – mają zastosowanie do dzieci w każdym wieku, również nastolatków.