O metodzie

Szybka i rzetelna diagnoza uszkodzeń funkcjonalnych OUN jest kluczowa dla podjęcia wczesnej interwencji, pozwalającej na skuteczne wsparcie rozwoju ruchowego niemowlęcia. Dlatego tak istotne jest, aby metoda diagnostyczna była jednocześnie rzetelna, wrażliwa i łatwo dostępna, a przy tym tania i nieinwazyjna. Obserwacja globalnych wzorców ruchowych (GMs) opracowana przez Heinza Prechtla spełnia wszystkie powyższe kryteria.

Metoda

Metoda ta polega na obserwacji spontanicznych wzorców ruchowych noworodka i niemowlęcia, generowanych przez jego ośrodkowy układ nerwowy. Analiza jakości tych ruchów i porównanie ich do „złotego standardu” pozwala na wczesne i rzetelne diagnozowanie odchyleń od prawidłowego rozwoju ruchowego, świadczących o funkcjonalnym uszkodzeniu OUN. Dzięki temu możliwe jest zaplanowanie wspomagania rozwoju dostosowane do indywidualnych potrzeb niemowlęcia. Jest to szczególnie istotne, ponieważ rozwój ruchowy stanowi podstawę rozwoju poznawczego i społecznego.

Współpraca

Fundacja Centrum NBAS w Polsce we współpracy z Fundacją GM Trust z Grazu, zaprasza lekarzy neonatologów, pediatrów, neurologów, lekarzy rodzinnych oraz fizjoterapeutów i inne osoby pracujące w obszarze wczesnego wspomagania rozwoju niemowląt na podstawowy i zaawansowany kurs diagnostyki według Prechtla.

Kurs podstawowy

Kurs podstawowy trwa 3,5 dnia. Zajęcia odbywają się w godzinach 9-17 z przerwą obiadową. Zapewniamy przerwę kawową oraz lunch dla uczestników szkolenia.

Kurs zaawansowany

Kurs zaawansowany przeznaczony jest dla osób, które ukończyły kurs podstawowy i mają już doświadczenie w prowadzeniu diagnozy. Jego ważnym elementem jest analiza trudnych przypadków przedstawionych przez uczestników szkolenia, zatem konieczne jest przywiezienie własnych nagrań pacjentów.

 

Prowadząca / Miejsce

Szkolenie będzie prowadzone przez prof. Christę Einspieler, profesor Uniwersytetu Medycznego w Grazu, prezeskę Fundacji GM Trust i bezpośrednią współpracowniczkę prof. Heinza Prechtla.

Więcej informacji o prof. Christa Einspieler

https://www.medunigraz.at/en/idn/team/christa-einspieler/

prechtl1

Kurs podstawowy

3700złotych
Zapisz się!Zapisz się!
prechtl2

Kurs zaawansowany

3900złotych
Zapisz się!Zapisz się!